İLANLARIMIZ HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN, HEMEN ARAYIN! 0 224 757 44 34

resim

İZNİK DEREKÖY'DE ALABALIK TESİSİNE UYGUN ARAZİ...

#1496218511

#1496218511

İlan Tarihi:
31-05-2017
Fiyat:
67500
Durumu:
Satılık
Metrekare:
1775
Krediye Uygunluk:
Uygun Degil

İlan Detayı

KÖYE 100 metre MESAFE İÇERİSİNDE  DERE KENARINDA İÇME SUYU ÇIKAN, BAHÇE İÇERİSİNDE ERİK AĞAÇLARI OLAN VE ARSANIN KONUMU DİKDÖRTGEN ŞEKLİNDEDİR...

 -  ELEKTRİK VE SUYU MEVCUTTUR...

  SEYFİ CENGİZ       :0507-321-7777  

  HARUN YILMAZ     :0532-483-7949  

 

Ulaşım rahatlığı ile İznik İstanbul’un arka bahçesi olmaya aday;

İzmir’i İstanbul’a bağlayacak Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyol Projesi’nin en önemli bölümü olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nün inşaatı hızla ilerliyor. 252 metre yükseklikte olması planlanan köprü ayakları 200 metreyi aştı. 2015 Haziran ayında köprüden yürüyerek, Aralıkta ise araçla geçilebilecek. Körfez köprüsü sayesinde karayoluyla halen 2 saat 10 dakika, feribotla 2 saat süren İstanbul-İznik 1 bir saatin altına düşecek. Bu gelişme ile doğal yaşam içinde “ yerleşim ve turizmin “ yeni adresi İstanbul’lular için İznik olacaktır.

Türkiye’nin beşinci büyük gölü;

Marmara Bölgesi’nin Güney Marmara Bölümü’nde, en büyük, Türkiye’nin ise beşinci büyük doğal tatlı su gölü olan İznik Gölü bu bölgededir. 1648 yılında İznik’e gelen Evliya Çelebi seyahatnamesi’nde “ Beşinci iklimin yaşandığı yer “ olarak “ su ve hava ” nın güzelliğinden söz etmiştir.

İznik, kendine özgü iklimi ve bereketli toprakları ile bölgenin sebze, meyve ambarı olacaktır. İznik gölü; yüzmeden optimiste kadar her türlü su sporu olanağı sunarken; vadiler tadına doyulmayan doğa güzellikleri eşliğinde tracking yapma imkanı sunacaktır.

Tatil Turizmi;

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İstanbul- Bursa-İzmir Otoyolu ve Körfez Geçişi Köprüsü ile ulaşılabilirliği artacak olan İznik Gölü’nün turizm potansiyelini değerlendirmek için hızlı bir çalışma yürütüyor.

Göl Koruma Kanunu gereğince sanayi yapılanmalarından uzak kalan İznik Gölü sahilleri, yapılacak düzenlemelerle günübirlik veya konaklamalı turizme açılacak. Söz konusu yatırımların gölü çevreleyen İznik ve Orhangazi ilçelerine de büyük değer katacak.

Tarih Kültür Turizmi;

İznik’in 4 imparatorluğa başkentlik, 3 medeniyete ev sahipliği etme ve Hıristiyan alemindeki dini rolu eklendiğinde İznik uluslar arası boyut da hak ettiği yeri almaya başladı.

İznik önemli bir kavşağa dönüşüyor;

Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolunun Samanlı Tünelinden sonra İznik çıkışından başlayıp, İznik’e kadar uzanan yaklaşık 45 kilometrelik bölüm 4 şeritli bölünmüş yola dönüştürülüyor. Orhangazi-İznik Kuzey yolunda genişleme çalışmaları başladı. Böylece yol duble yola dönüştürülecek. Adı duble yol olarak dile getirilse de, Tam olarak bölünmüş çift yönlü otoyol. Şu anda yaklaşık 18 metre genişliğinde olan İznik yolu, Yeni yol ile birlikte 45-50 metreye kadar genişleyecek.

Bu yolun amacı ise Otoyol çıkışından Adapazarı istikametine, Mekece bölgesinden geçen İstanbul-Ankara-Antalya otoyoluna bağlantı sağlamak. Aynı zamanda yine bu bölgeden geçecek olan hızlı tren ile bu bölgenin bağlantısını da sağlamak. Aynı zamanda o bölgelerden İzmir istikametine gidecek olanların da bu bölgeden geçecek otoyola bağlanarak daha rahat bir ulaşım olanağı sağlamış olacak.

İznik Üniversitesi;

İznik üniversitesi 2017 yılında açılıyor. Marmara Port Serbest Şehir Projesinin sağlayacağı ulaşım kolaylıkları ile İznik Üniversitesi’nin İstanbul’la uzaklığı ise 120 Km civarında olacaktır. Yeni açılacak bu üniversitelerde öğrenim görecek bütün öğrenciler, isterlerse; gün içerisinde Çevredeki büyük şehirlerden okullarına gidip gelme imkânına sahip olacaklardır. Çünkü, İstanbul’dan bu bölgelere olan otoyol, metro ve diğer toplu taşıma sistemlerinden kesintisiz ve hızlı bir biçimde faydalanma imkanı, halen mevcut üniversitelerin ulaşım imkanlarından daha yüksek olacaktır. İlçede genç nüfusun artışı ve beyaz yakalıların İznik’e yerleşecek olması İznik’in gelecekteki değerini daha da arttırıyor.

İznik Bursa Büyük şehir belediyesine bağlandı;

İznik şimdiden büyük bir şantiyeye dönüştü. Tüm ilçeye doğal gaz bağlantısı yapıldı. İznik geleceğe hazırlanıyor bu bağlamda ilçenin tüm alt yapısı yenilendi.

İznik Dünya miras listesine aday!

Dünya miras listesine giren bölgelerinin turizm gelirlerinde önemli artışlar yaşanıyor. Bunun yanı sıra UNESCO dünya miras listesine giren bölgelere ciddi miktarlara bağışta bulunuyor. İznik’in dünya miras listesine alınması İznik’in gelişimi açısından oldukça önemli.

HARİTA

Emlak Cenneti


Benzer İlanlar

SİZ DE WEB SİTEMİZ SAYESİNDE İLANLARINIZI TÜM ŞEHİRLERİMİZDE DUYURABİLİRSİNİZ.

Sistemimize her gün onlarca farklı bölgeden, onlarca farklı ilan kayıt olmaktadır. Sizde çok geçmeden yerinizi alın.

İLANINIZ TÜM AĞIMIZDA ÜCRETSİZ YAYINLANSIN!

Hemen şimdi ilanınızı ekleyerek yayınlama başlayın...

E-BÜLTEN

Tüm gelişmelerden anında haberdar olun.